Контакт-центр (0512) 777 104, (067) 65 70 104
 
Контакт-центр (0512) 777 104, (067) 65 70 104
15.05.2019 / 12:59
Історія АТ "Миколаївгаз"
АТ "Миколаївгаз" забезпечує жителів Миколаївської області природним газом вже більше 50-ти років
Адмінбудівля облгазу на вул.Чигрина, 159 Адмінбудівля облгазу на вул.Чигрина, 159 ФОТО: ПАТ "Миколаївгаз"

Історія газового господарства Миколаївської області розпочинається ще в 1953 році, коли при Миколаївському Міськводоканалі створюється перша дільниця із забезпечення мешканців міста скрапленим газом. В кінці 50-х років розпочинається будівництво газопроводів природного газу.  А в серпні 1963 року виконкомом Миколаївської обласної (промислової) ради було прийнято рішення про створення в місті Миколаєві виробничо-експлуатаційної контори газового господарства «Миколаївгаз».

Перший факел на головному  газорозподільчому пункті було запалено 23 листопада 1963 року, а наприкінці грудня було підключено газ до Чорноморського суднобудівного заводу, парфумерного комбінату, ДП «Суднобудівний завод 61-го комунара» та заводу «Дормашина».

На початку 70-х років в області будуються газопроводи-відводи від магістрального газопроводу Шебелинка-Одеса до райцентрів, селищ міського типу Березнегувате і Баштанка. У 1972 році створюється Обласне управління з експлуатації газового господарства «Миколаївгаз».

В 1975 році будуються експлуатаційні бази в містах Баштанці, Березнегуватому, Очакові, Новій Одесі, Миколаєві, Первомайську.

За період з 1973 року і до 1975 року на газ було переведено декілька великих підприємств Миколаєва не лише регіонального, а й державного масштабу: Миколаївська ТЕЦ, завод «Океан». В черзі на газифікацію стоять новостворені заводи: Матвіївський силікатної цегли, завод бетонних виробів на вулиці Індустріальній, завод зольного гравію та багато інших промислових об’єктів.

В 1975 році закінчилась реконструкція Миколаївської газонаповнювальної станції за останніми на той час досягненнями. На ній було встановлено сучасне обладнання, застосовані принципово нові технології, які в майбутньому були використані в проектах інших ГНС України.

До початку 1979 року в Миколаївській області в 325 сільських господарствах було газифіковано 156 тисяч квартир (серед яких вже 2% - природним газом).

У 1981 році «Миколаївгаз» першим в Україні став використовувати поліетиленові газопроводи. До цього часу така практика використовувалась лише за кордоном. Це значно економило кошти на захист газопроводів від корозії.

30 жовтня 1991 року виробниче об’єднання «Миколаївгаз» перетворюється у державне підприємство. У 1995 році шляхом корпоратизації та приватизації частини майна ДП стає ВАТ «Миколаївгаз.

Далі газове господарство почало розширювати межі своєї діяльності в таких напрямках, як: виготовлення проектної документації, будівництво газових мереж та газифікація на замовлення населення, переобладнання автомобілів з бензину на газ тощо. Була створена виробнича лабораторія із повірки промислових лічильників, яка обслуговувала газифіковані підприємства не лише Миколаївської, а й Одеської і Херсонської областей.

В 2004 році починається новий час в житті ВАТ «Миколаївгаз». На чолі підприємства стає нова команда молодих, енергійних людей, які вже мали досвід роботи в сфері прогресивної енергетики. Було запроваджено ряд позитивних змін в сфері діяльності товариства: змінена структура ВАТ «Миколаївгаз», оновлено кадровий склад, відкрито нові відділи та служби, оновлено старий автопарк, запроваджено програму заміни старих неекономічних лічильників роторного типу новими мембранними та багато іншого.

З 2007 року покращується матеріально-технічне оснащення, пожвавлюється робота у всіх напрямках, підвищується заробітна плата працівників, покращуються умови праці та відпочинку. В 2008 році розпочинається широкомасштабна робота з встановлення датчиків тиску на газопроводах та датчиків контролю доступу на ГРП, що дає можливість забезпечити безпеку та безперебійність газопостачання для населення всієї області. 27 липня 2009 року на території ВАТ „Миколаївгаз” відкрито єдиний в нашому регіоні атестаційно-випробувальний комплекс по зварці поліетиленових труб.

14 липня 2010 року акціонерне товариство набуває статусу публічного, а 14 травня 2019 року змінює назву на акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Миколаївгаз».

Джерело: